PARTYINFO

 

WEVAL (NL)

Datum konání:
07.09.2019 - sobota
Místo konání:
Praha - Meet Factory
Live:
Weval (NL)
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 20:30, vstup: předprodej: 450,- Kč (+ poplatky), 550,- Kč na místě

 
 
Majestátní elektronika Weval zasáhne MeetFactory

Jasná vize, epická gradace. Weval sbírají inspiraci z všemožných žánrů a výsledek, aktuální "The Weight", je toho zdárným příkladem. Pomalu planoucí, potemněle emotivní skladby nizozemské dvojice opět roztančí smíchovskou továrnu 7. září 2019. Weval je na první pohled elektronické duo, nespokojuje se však výhradně s jedním hudebním žánrem. Merijn Scholte Albers a Harm Coolen se stali přáteli během studií filmové školy. Když se střetli poprvé, nemluvili o ničem jiném než o hudbě. Zatímco Albers se vyznával k obdivu soundtrackům a triphopu, Coolen pěl ódy na house a jazz. Jejich odpověď, debutová "Weval" (2016), má dokonalý spád, je tajemná a působivá, pochvaloval tento konglomerát Pitchfork.

 

Po stejnojmenném albu přichází na začátku roku "The Weight" (2019), vydané opět u labelu Kompakt. "Snažíme se najít krásu v nedokonalosti, činí to celou věc víc lidskou," říkají svorně k aktuálnímu počinu. Rozvíjí na něm dynamickou a monolitickou, přitom ale přístupnou elektroniku ne nepodobnou tvorbě Kiasmos, Moderat či Nicolase Jaara. Obdobně k jejich tvorbě, také samotný proces si postupně začínal říkat o stále větší prostor. Nahrávání tak proběhlo v bývalé škole, opuštěné budově, v jejímž podkroví Weval zapomněli na čas. "Práce na albu bylo to jediné, co nám přicházelo na mysl," dodávají k procesu, během něhož se rozhodli, že výsledkem by neměla být obsahově vyčištěná nahrávka. Druhým albem Weval dokazují, že v budování atmosféry jsou mistry. Současně Albers a Coolen působí na pódiu introvertním dojmem, říká jedna z reportáží z jejich předchozí zastávky v Praze. Při jejich hluboké koncentraci se soustředí čistě na hraní, dávají si záležet na každém tónu. Jejich set dostává mnohé do transu, a to nejen díky jedinečně postaveným modulátorům proti živému bubeníkovi.

Weval

Po dvou letech se ve smíchovské továrně amsterdamští Weval představí s aktuální tvorbou. Také tentokrát, první zářijovou sobotu, jejich návrat slibuje vizuálně podmanivou, spád nepostrádající taneční show.

Více:

www.meetfactory.cz/weval
www.weval.bandcamp.com
www.facebook.com/wevalmusic

FB event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016